Pomoc hledejte v přírodě

Pomoc hledejte v přírodě Posted on 14.12.2017


Možná, že s tím mnohý muž nebude souhlasit, ale ženy to mají v životě přeci jen o trochu složitější. Od puberty se musejí vyrovnávat stále s nějakým „jiným stavem“.

o   Když dívka překoná proces dospívání, který jí přináší mnohé změny, přichází po čase většinou těhotenství.
o   A opět další změny.
o   A když už by mohlo být všech tělesných procesů konečně dost, přijde klimaktérium.

radost

Toto období nastává většinou kolem padesátého roku věku ženy. Příznaky se ale mohou objevit mnohem dříve. Není vyloučeno, že to může být i před čtyřicátým rokem. Co to vlastně klimaktérium neboli menopauza je? Je to tělesný proces, při kterém přestávají vaječníky plnit svou přirozenou funkci a žena se dostává do období, kdy se rapidně snižuje možnost otěhotnění.

Není třeba se bát – je třeba jednat

Mnoho žen má z této změny opravdovou obavu. Zatímco v období, kdy jako dívka očekávala první menstruaci, její tělo začalo vypadat žensky, teď tomu je právě obráceně. Žena bývá zoufalá z toho, že se její tělo mění a ona ztrácí svůj přirozený šarm.

o   A co je pro většinu žen nejhorší?
–         Začnou přibývat na váze.
Jaké jsou důsledky?  Náhle se objevují stavy, které do této chvíle žena ani nemusela poznat.
·        Depresivní nálady.
·        Změny chování – záchvaty pláče nebo zlosti.
·        Slábne paměť bez ohledu na inteligenční kvocient.

ženy

Je tedy zřejmé, že toto období není pro ženu nikterak povzbuzujícím. Proto je třeba tělu dodat to, o co ho chce příroda ochudit. Lékař může nasadit různé medikamenty, ale ty mohou mít vedlejší účinky. Proto je potřeba najít něco, co tělu neškodí. Jednou z možností je spolehnout se na přírodu, kde se vyskytuje rostlina MACA, jejíž pozitivní vlastnosti poznaly nejprve ženy přírodních národů na náhorních planinách v Peru. Pomocí této rostlinky překonají složité období bez obtíží, které mohou opravdu otrávit život.