Cestou z divadla

Cestou z divadla Posted on 4.5.2023

Nedělní divadelní představení skončilo ve 20 hodin. A vy už se nesmírně těšíte na zpáteční procházku městem, ve kterém zrovna probíhá Signal – Festival světla. Kulturní akce, která má za čtyři dny nejvíce návštěvníků, ze všech pořádaných v naší republice. Venku je už tma, ale lidé domů nepospíchají. Potkáváte rovněž davy turistů, kteří v tuto podzimní dobu město navštívili. A mnoho lidí přijelo jenom kvůli Festivalu světla.

S 3D brýlemi na očích

Asi sto metrů od divadla je první světelné představení. Promítá se ve staré historické části města na jednu z nejstarších budov. Obdržíte 3D brýle, aby byl zážitek ještě více umocněn. A vám se před očima odehrává neskutečný světelný příběh. Celá projekce trvá asi deset minut. A vás to přenese do úplně jiné dimenze.

I bez nich

Přes most projdete do centra města, kde na vás čekají další světelné zážitky. Velké nasvícené postavy lemují řeku, na známých historických budovách se odehrávají nevídané světelné efekty. Už ani nenasazujete 3D brýle. I tak se koupete v příjemných paprscích světel. Některé expozice jsou i uvnitř budov. U nich se neustále tvoří dlouhé fronty zájemců a vy se nechcete zdržovat. Aby vám do půlnoci neunikly ty dostupné.

Venku je v tuto hodinu už mrazivo a tak si asi po dvou hodinách najdete místo v kavárně, ze kterého je výhled na celý střed města a u skleničky dobrého vína sledujete tu úžasnou podívanou. Dokonce i na večerní obloze se tvoří světelné efekty, mezi které vyjde měsíc. A je v úplňku, čímž dokonale dotvoří atmosféru.

Zažijete nevšední podívanou

Přesně v půlnoci Festival světla končí. Práce světelných designerů z celého světa je pro letošní rok završena. Ale vy už víte, že až za rok přijedou s novými nápady a netradičními formami zachytí různé tváře města, určitě zase půjdete. Vůbec jste netušili, co všechno se dá světelným paprskem vyjádřit.