Voda musí být čistá

Voda musí být čistá Posted on 26.2.2019

Zahradní bazény dnes tvoří nedílnou součást mnoha nemovitostí v České republice. Vzhledem k tomu, že se dají v současnosti pořídit za velice pěkné ceny i vcelku velké modely, užívá si domácího plavání čím dál tím více lidí. Hodně z nich však zapomíná na to, že voda v bazénu musí být dokonalé čistá, jinak si nejen bazén, ale také i samotný majitel mohou odnést následky. Mezi první příznaky špatné vody patří nepříjemný zápach a nepřirozené zbarvení. Vyskytnout se mohou i řasy na hladině. V takovém případě je nutné vodu začít neprodleně čistit.
děti u kraje bazénu
Pomyslnou záchrannou brzdou jsou v tomto případě tablety nebo prášky z chlóru. Jedná se o kvalitní dezinfekční prostředky, které jsou navíc cenově poměrně dostupné. I proto se u nás prakticky nic jiného nepoužívá. Samozřejmě, že existuje i alternativa, a to v podobě chemických prostředků fungujících na bázi kyslíku. Ty však nejsou tak účinné a je proto nutné používat větší dávkování, což se prodraží. Takováto dezinfekce však má jednu výhodu, a to je nedráždivost. Chlorové přípravky nemusí být pro pokožku nebo oči citlivějších jedinců tím pravým ořechovým. Ani lidem, kteří trpí různými kožními nemocemi typu ekzém nebo lupenka se nedoporučuje plavat v bazénech ošetřených chlórem .
ledový čaj u bazénu

Správné pH

Dezinfikovat vodu je prvořadé, ale zdaleka to nestačí. Je totiž nutné ještě vyrovnat její pH, což není zas tak složité. Je však důležité mít veškeré potřebné vybavení. Jako první je potřeba použít tester, díky kterému se dá zjistit, jestli je voda v pořádku, nebo je potřeba její pH vybalancovat. Správné hodnoty jsou 6,8 – 7,2. Dostat se mezi tyto hodnoty lze pouze speciálními přípravky, které vodu dostanou do správné kondice. Pokud by dlouhodobě bylo pH příliš nízké nebo naopak až moc vysoké, hrozilo by poškození bazénu, hlavně jeho kovových částí. Ovšem ani člověk by z koupání v příliš kyselé nebo zásadité vodě nebyl příliš nadšen.