Děti, technologie, internet – špatná kombinace?

Děti, technologie, internet – špatná kombinace? Posted on 4.5.2023

Doba se mění a s ní i technologie. V 90. letech ještě neexistovaly smartphony, tablety. To vše bylo vytvořeno o několik let později a tím to taky celé začalo…V té době se děti bavily nejrůznějšími způsoby – válely se v bahně, stavěly bunkry, hrály si na schovávanou a občas shlédly nějakou tu pohádku v televizi, pokud to měly dovolené. Rodiče trávily se svými ratolestmi více času. Dnes to funguje úplně jinak, proč?
spousta otázek
Nový trend v oblasti rodičovství
Spousta rodičů je velmi zaneprázdněných svou prací, nemají dostatek času, a tak aby zabavily své dcerky nebo syny, dají jim do rukou tablet, smartphone, nebo nějakou další vymoženost, kterou s radostí budou poznávat. Ne nadarmo se říká, že děti se učí velmi rychle, proto po několika setkání dítěte s telefonem, už to chytré stvoření bude vědět, co, kde, jak má kliknout a budete překvapeni až pak naleznete v mobilních telefonech, či tabletech jejich selfie album.
oslava vítězství
Pro rodiče je to pohodlné, nemusí se věnovat svým dětem, jelikož jsou zabavené, a tudíž mají i čas pro sebe. Na tom není nic špatného – mít čas sám pro sebe – ale rozhodně existují lepší způsoby. Pokud chcete, jak se říká „vypnout a mít svůj svět“, nabízí se možnost využití babiček, tetiček a dalších příbuzných, či přátel, kteří Vám pomohou. V případě, že to nevyjde, zkuste chůvu. Je to sice dražší záležitost, ale rozhodně pomůže.
nadšení z vítězství
Počítače – problém nebo pomoc?
Je sice pravda, že v útlejším věku už je potřeba tohoto přístroje ke studijním účelům, protože jak všichni víme, na internetu se dá najít cokoli, ale musí ho děti a mládež používat jen tak pro zábavu celé dny? Odpověď zní: URČITĚ NE!!! Tři vykřičníky, protože:
·         děti se musí umět socializovat, a to s počítačem před nosem těžko zvládnou;
·         pořádně si užít dětství;
·         v poslední řadě musí poznávat svět svýma očima.
Nezapomínejte na to, že dětství je jenom jedno a musí se pořádně užít! Alespoň tak, jak na to vzpomínají všichni narození v 90kách. Proto, jestli se tento problém týká Vašeho dítěte, nebo znáte někoho takového, něco s tím udělejte. Pomůžete tím dětem mít krásné dětství.