Dobré divadlo pro děti

Dobré divadlo pro děti Posted on 4.5.2023

Dobře zvolené divadelní představení v dětech rozvíjí nejen fantazii, ale i vkus, inteligenci, lásku či spravedlnost. Naučte své děti milovat kulturní zážitky. Jejich prostřednictvím získávají návyky slušného chování ve společnosti a rozvíjejí sociální dovednosti. V divadle zažívají vždycky něco neobvyklého a dobrodružného. A to samo o sobě za návštěvu divadelního představení stojí.
divadlo bolšoj


Je zároveň dobré i pro dospělé


Pro rodiny s dětmi je v Národním divadle v současné době několik titulů, u kterých je dokonce uveden i doporučený minimální věk dětí. Což usnadňuje rodičům výběr představení dětem na míru.

Činoherní představeníStrakonický dudák je například doporučeno dětem od devíti let.
Baletní představeníSněhová královna je vhodná už pro sedmileté diváky, vánoční příběh Louskáček je doporučen už dětem pětiletým a na Malou mořskou vílu vezměte devítiletého potomka.
Operní představeníLiška Bystrouška, Prodaná nevěsta, Čert a Káča či Rusalka je vhodné navštívit už i se sedmiletými dětmi.
divadelní sedadla

Laterna magika se na Nové scéně Národního divadla představuje ve vizuálních představeních pro celou rodinu. Už s pětiletými dětmi je možné navštívit inscenaci Vidím, nevidím a Kouzelný cirkus. S devítiletými nový projekt Podivuhodné cesty Julese Vernea a na Malého prince, který je zpracován na motivy pohádkového románu Antoine de Saint-Exupéryho, pozvěte děti starší dvanácti let.
klečící herec

Pokud vyrážíme do divadla dřív, je možné se i s dětmi zúčastnit tvůrčích dílen. Ty se konají před, nebo po skončení představení. Půl hodiny před začátkem je možné se dozvědět zajímavosti o autorovi a jeho divadelní hře, opeře či baletu. Rezervace není nutná a tento dramaturgický úvod je ke vstupence zdarma. Hodinu před začátkem jsou zváni diváci, kteří se chtějí dozvědět ještě více informací o představení. Seznámit se tak mohou i s ukázkami překladů či obrazovými vzácnostmi z archívu Národního divadla.