Jak zaujmout při pohovoru

Jak zaujmout při pohovoru Posted on 4.5.2023

Hledání nového zaměstnání je složité. Čím více o práci stojíme, tím spíše budeme chtít při přijímacím pohovoru zapůsobit. Náš výkon ovlivní nervozita a stres. Těmto emocím se jen těžko ubráníme, ale měli bychom se s nimi naučit pracovat. Proto nelitujte času a důkladně se na pohovor připravte.
Rozhodně se vyvarujte pozdnímu příchodu. I přesto, že se za pozdní příchod omluvíte, nebudete už budit dobrý dojem. Nesnažte se působit příliš důvěrně a nadmíru sebejistě. Ani toto chování nepůsobí dobře. Působte přirozeně, udržujte oční kontakt. Zbytečně negestikulujte.
hovor kolegů
Při podání ruky dbejte na přiměřený stisk.
Zvolte vhodné oblečení. Styl oblečení přizpůsobte pozici, na kterou se budete hlásit.
Zjistěte si co nejvíce informací o firmě, do které se chystáte nastoupit. Přečtěte si informace na internetových stránkách, zapátrejte i na sociálních sítích. Zjistěte, jaké má firma vize do budoucna, zamyslete se nad tím, čím byste mohli k rozvoji firmy přispět. Nasbíráte plusové body.
Připravte si odpověď na otázku, z jakého důvodu vás zaujala nabídka pracovního místa. Vaše argumenty by měli být přesvědčivé. Vyzdvihněte vaše dovednosti a přednosti. Nezapomeňte uvést veškeré vaše znalosti. Uveďte i absolvovaná školení a stáže. Snažte se podat informace v přiměřeném časovém intervalu. Čtvrthodinový monolog by se stal pro posluchače nudný. Sdělte, jaké máte představy o svém profesním růstu. Hovořte konkrétně a konstruktivně.
natažená ruka
Přirozeně i vy budete mít na personalistu mnoho otázek. V žádném případě nezačínejte s dotazem na výši platu nebo poskytované benefity. Zaměřte se raději na otázky náplně vaší pracovní pozice. Zajímejte se o možnost dalšího vzdělávání, v jakém pracovním prostředí budete pracovat atd. Nezapomeňte se zeptat, v jakém termínu budete vyrozuměni o průběhu výběrového řízení.
Jestli si nejste jisti, že pohovor zvládnete, vyzkoušejte si ho nanečisto třeba před zrcadlem nebo s někým blízkým