Jakým způsobem přijímat kolagen?

Jakým způsobem přijímat kolagen? Posted on 12.11.2022

Mnoho lidí ví, že kolagen je pro nás velmi důležitý a měli bychom ho pravidelně užívat, hlavně v pozdějším věku, kdy si naše tělo nevytváří dostatek tohoto proteinu. Kolagen seženete v různých formách, ale nejčastěji v podobě prášku. Ten může ale dělat někomu problém ho užívat. Ukážeme vám, kolika způsoby můžete kolagen v prášku do svého těla přijmout.

Kolagen obvykle lidé užívají ráno, proto zde najdete tipy zejména na nápoje a jídla, které se z pravidla konzumují po probuzení.

Voda

Nejklasičtější způsob, jak konzumovat kolagen v prášku, je smíchat ho s vodou. Také ho využívá nejvíce lidí. Někomu může vadit specifická chuť kolagenu, která je ve vodě cítit, někomu jinému to ale přesně takto vyhovuje. Vodu můžete dochutit například trochou citrónové šťávy.

Káva

Přidejte správný poměr kolagenu do ranní kávy. Káva má velmi silnou chuť, především, pokud ji pijete černou, takže v ní kolagen ani nepostřehnete. Někdo dokonce říká, že kolagenový prášek dokáže kávu zjemnit podobně, jako když do ní přilejete kapku mléka.

káva

Smoothie

Smoothie je skvělý začátek do nového dne. Jedná se o mix nejrůznějšího ovoce, zeleniny a tekuté složky. Tu obvykle tvoří voda, kravské nebo rostlinné mléko. Do směsi přidejte ještě před mixováním dávku kolagenu a poté vytvořte smoothie.

palačinky

Palačinky

Máte rádi sladké snídaně, třeba v podobě palačinek nebo lívanců? Pak je tento tip pro vás tím pravým. Přidejte kolagenový prášek do těsta na palačinky. Dejte pozor, aby těsto pak nebylo moc husté. Oproti běžnému receptu přidejte tedy o trochu méně mouky. Směs dobře promíchejte a usmažte zlatavé palačinky.

Ovesná kaše

Ovesná kaše je skvělým startem do nového dne. Vychutnávají si ji tisíce lidí po celém světě. Udělejte si kaši přesně tak, jak jste zvyklí a na závěr do ní vmíchejte odměřenou dávku kolagenu. V chuti nepoznáte vůbec žádný rozdíl.