K čemu lze využít pilový kotouč na kov

K čemu lze využít pilový kotouč na kov Posted on 9.5.2021

Prakticky v každé rodině najdeme nějakého kutila. Někoho, kdo svůj volný čas tráví v dílně a opravuje, upravuje či vyrábí nejrůznější pomocníky pro domácnost. Samozřejmě, úroveň jeho schopností se člověk od člověka liší, avšak vcelku se jedná o poměrně neškodnou zálibu, která dokonce může i prospět.

Ovšem k tomu, aby mohl svého koníčka provozovat, potřebuje mimo jiné také nejrůznější nástroje. A často se nejedná jen o ty základní věci, které najdeme v každé domácnosti, jako například šroubovák, kladivo či francouzský klíč. Často jsou potřeba i jiné, specializovanější přístroje.

pila2

Jedním z těch často využívaných je i elektrická kotoučová pila. Ta totiž na rozdíl od té klasické umožňuje mnohem rychlejší a přesnější práci, nehledě na to, že práce s ní je méně namáhavá. Sloužit může jak k řezání dřeva na topení, tak právě i v dílně při vyrábění.

Výhodou pak je také fakt, že kotouče se dají v případě opotřebení snadno vyměnit. A existuje mnoho nejrůznějších druhů, obvykle členěných podle materiálu, na který jsou určeny. Jedním z těch nejznámějších je pak pilový kotouč na kov.

pila4

Jak již název napovídá, je vhodný především k řezání kovu. To se hodí, pokud potřebujeme například pracovat s kovovými pláty či trubkami. A těch se v domácnosti najde vždy dostatečné množství. Znamená to však, že jej nemůžeme použít na nic jiného? Ne tak docela.

To, že je daný kotouč nejvhodnější pro řezání kovu, neznamená, že si nedokáže poradit i s jinými materiály, zvláště pokud jsou měkčí. Příkladem zde může být třeba dřevo, které je s jeho pomocí možné nařezat stejně dobře, jako s klasickým typem kotouče.

Přesto to mnoho lidí nedělá, protože tyto specializované typy nejsou zrovna nejlevnější. Snaží se tedy, aby byly co nejméně opotřebovávány, a používají je jen tehdy, když skutečně musí. Tak jim zajistí co nejdelší životnost, což je zde hlavním cílem.