K výstavbě betonového plotu budete potřebovat mechanizaci

K výstavbě betonového plotu budete potřebovat mechanizaci Posted on 28.4.2022

Kdo si objedná komponenty k betonovému plotu, měl by počítat s tím, že bude potřebovat mechanizační prostředky. Anebo si nechá oplocení postavit.

Jak obtížné je sestavit betonový plot z komponentů

Samotné sestavení betonového plotu obtížné není, je zhotoven tak, aby do sebe jednotlivé díly přesně zapadly s jistou vůlí, a při správném vyměření a přesném zabetonování sloupků to teoreticky jde velmi rychle. Při správně zvoleném postupu a vaší šikovnosti máte za několik dnů betonový plot v Brně Montáž MPC, a kdekoli jinde, postavený.

betonový plot

Teoreticky to takto skutečně může fungovat, ale praxe bývá poněkud od teorie odlišná. Nejde tu o přesnost jednotlivých dílů, ta je dána již z výroby a tam problém nehledejte, potíže tkví v přípravě podloží a v manipulaci s deskami.

Materiál vám někdo musí složit – betonový plot vypadá na fotkách tak lehce a elegantně, ale ve skutečnosti je pěkně těžký. Uvědomíte si to v okamžiku, kdy vám dovezou na paletách veškerý matriál, a ty palety bude muset někdo vyložit k vám na pozemek. Půjde o celkovou hmotnost několika tun, takže bez strojní mechanizace to nezvládnete.

zídka s rostlinami

Materiál budete muset přenášet a zvedat – až rozbalíte první paletu a uchopíte do rukou sloupek a vzápětí desku, zjistíte, že to nejsou výrobky z papíru, ale jde o skutečné betonové odlitky. Ty také něco váží, u sloupků počítejte zhruba s třiceti kilogramy a u desek s více, než sedmdesáti. A zdvihat sedmdesát kilo těžkou desku až nad hlavu ve dvou lidech je výkon, hodný zápasníka. Záhy si uvědomíte, že bez mobilního jeřábu to asi nepůjde.

Budete potřebovat vyhloubit výkop – bez mechanizace se nadřete, zvláště u oplocení celých parcel, kde na vás čeká i sto metrů dlouhý úsek. Hloubení otvorů pro sloupky do hloubky cca 90 cm se může zkomplikovat tvrdou zeminou, ukrytými balvany, zbytky cihel a jiného navezeného materiálu. Tato práce vás může natolik vyčerpat, že ulehnete na lůžko s týdenní pracovní neschopností.