Posted in Zboží

Naučte děti při hraní trpělivosti díky puzzlím

Naučte děti při hraní trpělivosti díky puzzlím Posted on 4.2.2022

Historie puzzle

První puzzle neboli skládačku vyrobil jeden londýnský kreslíř map. Vzal tvrdou dřevěnou plochu a na ni nalepil mapu. Poté pilkou vyřezával všechny země na mapě. Tento výtvor sloužil jako vzdělávací pomůcka pro anglické děti v zeměpisu. Tím to ale skončilo. Puzzle dále nebyly dlouhou dobu nijak zlepšovány. Až později, s odstupem času se rozvinuly do formy, v jaké ke známe dnes.

dílky puzzle

Populární skládačka nikdy neomrzí

Puzzle, každý tuhle skvělou zábavu zná. Oblíbené u dětí i dospělých. Věk nehraje roli. Je tolik druhů a motivů z kterých se dá vybírat. Každý kdo chce skládat, si přijde na své. Já osobně ráda skládám puzzle se složitějším motivem a se spoustou malých dílků. Je to pro mě určitá forma relaxace. Ale baví mě i ty dětské. Moje děti mají doma spoustu skládaček. Baví je to a já se bavím s nimi. Ideální na zimní období. Venku vítr a sněžení, brzy se stmívá. Zábava pro celou rodinu. Puzzle můžeme nejenom složit, ale také si z nich poté nechat udělat obraz na stěnu. Děti svoje oblíbené puzzlíky milují skládat pořád dokola, ale některé chtějí, aby jim zdobil jejich oblíbený obrázek zeď v dětském pokojíčku. Obzvlášť, pokud si ho sami složili. Je spousta dětských obrázků, pohádek, které se dají použít jako motiv na krásné puzzle. Mašinka Tomáš je u dětí velice oblíbená. Mají ji rádi holky i kluci. Tenhle obrázek je krásně pestrý a výrazný. Dětem se bude dobře skládat. Puzzle dětem pomáhají zlepšovat soustředění. Dávají jim prostor k přemýšlení a koncentraci. Zdokonalují jemnou motoriku a podporují trpělivost.

rodina skládá puzzle

Puzzle mašinka Tomáš jistě vyberete pro všechny děti. Od těch úplně malých, až po ty větší. V nabídce je spousta druhů. Třeba jednoduché s velkými díly po pár kusech nebo nějaké s více menšími dílky a náročnější na skládání. Puzzle jsou vyráběny ve vysoké kvalitě. Což je ideální, protože pokud puzzle stavíme pořád dokola, je pro nás podstatné, aby se nějak extrémně nepoškodily častou manipulací.