Posted in Kultura

Over The Hills and Far Away – Patty Gurdy

Over The Hills and Far Away – Patty Gurdy Posted on 4.5.2023

Na YouTube lze zhlédnout mnoho zajímavých hudebních klipů. Jedním z nich je ten, který natočila zpěvačka Patty Gurdy. Samozřejmě že kromě této písně, kterou původně hrál pan Gary Moore, se nalezne mnoho dalších pěkných kousků, ale tento klip je výjimečný především barvou hlasu samotné zpěvačky.
cesty v horách
Umělkyně má tak půvabně žensky sytý hlas, že by se mohla stát lamačkou mužských srdcí, ale přesto je její projev zcela prost od lascivních trendů současné populární hudby. Co více, pohyby jejího těla s nástrojem dávají nadechnout svobodě naší duše, která bývá často uvězněná v dennodenních problémech všedních starostí.
Další zajímavostí klipu je jeho souhra s přírodou. Občas se do zrzavých vlasů pěvkyně opře jemný vítr, který jako kdyby režisér předvídal, když dával pokyn k natáčení.
Co se týče nástrojového obsazení, je velice neortodoxní pro jakéhokoli fanouška jakékoliv hudby, protože se v doprovodech spojují nástroje populární, klasické i lidové kultury. Velmi dobře zní v nahrávce basová linka violoncella, které důstojně zastoupilo kontrabas a pěkně tvrdí muziku. Bicí jsou přesné a krásně zdobné. Ale královnou v této nahrávce je hudební nástroj zvaný hurdy gurdy, který mistrně ovládá právě již zmíněná zpěvačka Patty.
zataženo nad řekou
Výkony všech umělců, kteří se na nahrávce podíleli, jsou velice emotivní. Nejspíš záměrně je však upřená pozornost na Patty, jejíž procítění hudebního projevu je strhující do víru slov, bravurně mísených s doprovody nástrojů.
Je jistě mnoho půvabných videí a mnoho skvělých zpěváků a muzikantů. Není však čas je za jeden život všechny poznat a zamilovat si je. Zpěvačka Patty Gurdy a hráčka na lidový nástroj hurdy gurdy, je však jedna z těch, které se mi podařilo objevit a nejen si zamilovat její hlas, ale i přístup, se kterým se pouští do svých projektů, které lze poznat na jejím vlastním YouTube profilu.