Pořízení pergoly na zahradu

Pořízení pergoly na zahradu Posted on 25.9.2021


Pořízení pergoly na zahradu

Praktické využití

Když máme k domu pozemek, tak jej můžeme naplno využít, protože nám poskytuje mnoho možností. Hlavní využití tu najdeme, když jsou venku vyšší teploty, protože tu můžeme mít zahrádku, kde budeme pěstovat rostliny. Můžeme tu pěstovat domácí zeleninu, ale klidem také okrasné rostliny, které dobře vypadají, takže nám budou dělat radost. Také bychom tu měli mít nějaké místo, kam se můžeme pohodlně usadit a nic neřešit.

dřevěná pergola

Běžná lavička mnohdy nestačí, protože tu nemůžeme sedět ani když příští. Mnohem lepší je pergola, protože zde jsem chráněni a můžeme si tu zařídit skvělé posezení. Takové místo můžeme využít klidně i k oslavě, protože k pergole můžeme dát gril a užít si skvělou akci. Nejedná se o nijak náročnou stavbu, ale může nám sloužit klidně desítky let. Cenově to není také žádná hrůza, aby nás finančně zruinovala, takže pořízení pergoly na svůj pozemek můžete zvážit i Vy.

sbité laťky

Stavba není náročná

Co se týče této zahradní stavby, tak není až tak složité ji dát dohromady, proto ji s rodinnými příslušníky můžete dát dohromady svépomocí. Můžete si navrhnout svou vlastní pergolu, ovšem chce to vše dobře promyslet a pak nakoupit veškerý materiál. Ovšem tohle nemusíme vůbec řešit, protože si můžeme koupit pergolu na zahradu Pergoly-trutnov.cz. U ní máme všechno potřebné pohromadě, také nemusíme řešit nic navíc a můžeme začít rovnou stavět. Nejprve začneme tím, že si vykopeme základy, abychom mohli do země zabetonovat kovové patky. Po zatuhnutí na ně postavíme a upevníme základní trámy. Na ně můžeme následně stavět další, až nám vznikne kompletní konstrukce. Trámy před stavbou by měli být řádně ošetřeny, protože moření a nátěr tento přírodní materiál zcela ochrání, aby měl skutečně slušnou životnost. Dále potřebujeme dodělal střechu, aby stavba byla zakryta. Nakonec už stačí jenom dodělat podlahu.