Přechod na elektronickou cigaretu

Přechod na elektronickou cigaretu Posted on 19.5.2023


Technologický vývoj se nezastavil téměř před ničím. Změnilo se dokonce i kouření. Pryč jsou doby, kdy byly na výběr jen klasické cigarety a žvýkací tabák. V posledních letech na trh doslova vtrhly elektronické cigarety, které fungují na podobném principu jako ty klasické. Obsahují nikotin, který je hlavní návykovou složkou, ale nedochází při kouření ke spalování tabáku tak jak všichni známe.

Je méně škodlivá?
Odborníci na tuto otázku hledali odpovědi několik let. Neshodli se. Část vědců tvrdí že kouření elektronických cigaret je méně škodlivá, část tvrdí že to nelze jednoznačně říct, a další část říká, že jsou dokonce škodlivější než klasické cigarety. Faktem ale je, že nezapáchají tak jako ty klasické, a i to je důvod, proč na ně přešlo tolik lidí. Elektronické cigarety jsou oblíbené hlavně u žen, které nechtějí přestat kouřit ale zároveň nechtějí být cítit jako popelník.

elektronická cigareta

Na trhu je velké množství výrobců těchto náhražek běžných cigaret. Mezi nimi najdete i skutečně designové kousky, které se stanou doplňkem každého outfitu. Rozměry bývají kompaktní a tak se vejde nejen do kapsy ale i do menší kabelky. Nedílnou součástí těchto cigaret je náplň do elektronické cigarety. Je to tekutina, která obsahuje nikotin a nějakou příchuť. Vyzkoušet můžete klasickou tabákovou příchuť a nebo třeba ovocnou či mátovou.

náhradní cigareta

Náplně se mění tak často podle toho, jak rychle ji dokážete vykouřit. Nelze říct jednoznačně že vám náplně vydrží třeba týden. Je potřeba vyzkoušet, jak dlouho vám vydrží. Vyzkoušejte moderní způsob kouření, u kterého nedochází k přímému spalování tabáku a tedy ani k tvorbě kouřového dýmu, žloutnutí prstů a oblečení a hlavně tolik neobtěžuje okolní nekuřáky. Jestli chcete přestat s kouřením klasických cigaret, právě tento styl kouření by pro vás mohl být to pravé. Třeba budete mile překvapeni.