Slunce v noci nesvítí, ale…

Slunce v noci nesvítí, ale… Posted on 23.2.2023


Co si zejména v dnešní době myslí kdekdo z nás o slunci? Například to, že je sice dobře, že nám tu svítí ve dne, ale určitě by bylo lepší, kdyby nám tu svítilo i večer a v noci. Nebo to, že je dobře, že nás hřeje v létě, ale určitě by bylo lepší, kdyby nás stejně tak hřálo i v ostatních ročních obdobích.

A proč takto smýšlíme? Přece proto, že nám tu vzrostly ceny elektrické energie, a to tak, že se nejednou dosáhlo snad přímo astronomické výše. A zatímco nám je slunce ve dne a v létě do značné míry nahrazuje svým svitem a teplem, v chladných obdobích a po setmění jsme odkázáni právě na elektrickou energii. Jež je pro spoustu našinců už cenově nezvladatelná.

solární panely

Kéž by nám tedy slunce svítilo a hřálo neustále! Abychom ušetřili. Jenže všichni dobře víme, že je to nemožné. Slunce na své obloze nepřetržitě neudržíme, nemůžeme ho na ni přitlouct hřebíkem nebo jinak připevnit. Co se dá dělat?

Něco se dělat vlastně dá. I když nám tu slunce nemůže svítit neustále, jeho energii přesto využívat můžeme. Umožňuje nám to přece fotovoltaika Brno. A to dnes už docela dobře známým způsobem, jímž jsou solární panely.

Díky těmto zařízením si už dnes může kdokoliv, kdo si je pořídí, zajistit dodávky elektřiny, jež je v podstatě bezplatná. Musí se sice investovat do solárních panelů, ale pak se tyto odvděčují majitelům tím, že je zásobují elektřinou, a to díky slunečnímu svitu coby zdroji vlastně naprosto bezplatně. Na rozdíl od dodavatelů energie, kteří vyhnali ceny hodně vysoko.

solární panely

A tak moudří z našich řad vsadili na fotovoltaiku. A už nemusí řešit to, kolik elektřina stojí či o kolik zase podražila. Mají své jisté. A docela stejně na tom můžeme být i my ostatní. Protože sluneční energie je tu pro každého, solární panely si také může koupit každý, a když je toto k dispozici, máme po starostech. A ti, kdo tuto možnost nemají, ať si platí ony vysoké ceny elektřiny sami.