Správnou výživou ke správné dietě

Správnou výživou ke správné dietě Posted on 3.10.2021

Správnou výživou ke správné dietě

Pokud celý život jíte nezdravá jídla, nemáte žádný aktivní pohyb, ba ani neuděláte „zbytečný krok“, nemůžete se pak divit, že přicházejí zdravotní problémy, které většina lidiček řeší – jak jinak než léky. A když už si vezmete jeden prášek, najednou zjistíte, že vás začalo bolet něco jiného, tak si vezmete další prášek a takhle to můžete stupňovat, až nakonec nezjistíte, jestli užíváte léky na bolest nebo na nepříznivé a nežádoucí účinky těchto „léčivých přípravků“. A k tomu vám ještě lékárník „dobře“ poradí a přidá něco na pocit těžkého žaludku … nebo: „Bolí vás často hlava?“ Pak tu máme skvělou novinku, která určitě zabere, stačí si vzít jen jeden prášeček a bolest je pryč! A vy, pokud svému lékárníkovi věříte, tak jako věříte svému lékaři, srdnatě polykáte další prášky, ale zjišťujete, že kromě toho, že se váš žaludek a střeva už docela hlasitě bouří, k žádné zásadní změně nedochází.

léky zdraví

Říkáme STOP!

Přečtěte si prosím pěkně ještě jednou začátek našeho varujícího sdělení. Věřte, že my to s vámi myslíme skutečně dobře a nenabízíme vám žádné chemické prášky na to, abyste se zbavili bolestí. Samozřejmě, že jsou léky, které tělo skutečně potřebuje – při angíně, závažných dlouhotrvajících chorobách, před a po operacích a podobně. Ale léky na obezitu přece brát nemusíte! Ano slyšíte dobře – na obezitu.

dieta výživa

Co jiného je bolest hlavy, kloubů, dýchavičnost, pocení, obrovská únava až slabost? Vaše orgány totiž musí pracovat mnohonásobně výkonněji než orgány zdravých lidí s normální váhou. Vaše srdce, ledviny, klouby – trpí vaší nadváhou. Je nasnadě, že když změníte způsob života a pozvolna přejdete na jiný umírněnější životní styl, věřte, že se vám uleví. A prvním krokem může být BMI výpočet, což je jakýmsi ukazatelem toho, jak si na tom s vaší váhou a životním postojem stojíte.

BMI může být i odrazovým můstkem k vašemu lepšímu a zdravému životu!