Posted in Auto moto

Tesla v ČR

Tesla v ČR Posted on 3.10.2019

Tesla je americká automobilka, kterou v dnešní době vede Elon Musk, jeden z nejbohatších lidí na planetě původem z Jihoafrické republiky. Značka vznikla v roce 2003 a zabývá se rozvojem elektrické energie, elektromobilů a technologie.
Logo Tesla
Dne 3. října byla otevřena pobočka pro tuto automobilku v pražských Vysočanech a nabídne vám například možnost testovacích jízd modelu S nebo modelu 3. Pronájem se odvíjí od počtu dní a maximálního dojezdu. Nejkratší pronájem vás vyjde na přibližně 6 tisíc korun, zapůjčíte si tak Teslu na 24 hodin s dojezdem 200 kilometrů. Nejdražší možností je pak vypůjčení modelu S na měsíc za 90 tisíc korun.
Kromě toho vám automobilka nabídne českou cenu, která vás vyjde lépe než u nynějších prodejců ze zahraničí a z neoficiálního prodeje. Prodejna se nachází vedle nedávno vystavěného Tesla servisu, proto vás již nebudou obtěžovat zdlouhavá čekání na vyřešení některých technických problémů či krádeží.
Slavnostní otevření proběhlo v den otevření pobočky v 10 hodin, návštěvníkům byl představen autopilot a novinky, které na nás značka teprve chystá.
Tesla s řidičem
Stojí za zmínku, že v České republice začíná být tato automobilka mnohem oblíbenější. Tyto elektromobily si pomalu ale jistě získávají svou pozici a již před oficiálním prodejem bylo evidováno mnoho vlastníků jednoho z modelů. Poslední a nejnovější verze získala v testech IIHS, neboli bezpečnosti, velmi slibné skóre. Kromě testování bočních, předních, ale i dalších nárazů, se soustředí organizace na to, jak dokáže samotné auto nehodě předejít. Auto si odneslo jedno z nejlepších ocenění v oblasti bezpečnosti prémiových sedanů spolu s dalšími deseti auty, například Audi A6 či Mercedes-Benz třídy E a C. Můžete se tedy spolehnout, že v případě elektromobilů nejde o žádnou nekvalitní práci a že se vývojáři opravdu snažili ve všech ohledech o bezpečné, rychlé a dobře vypadající pokrokové auto.