Tipy na vhodné svačinky při hubnutí

Tipy na vhodné svačinky při hubnutí Posted on 9.7.2022

Při redukčním jídelníčku byste měli dávat především na to, abyste byli v kalorickém deficitu. To většinou obnáší snížení objemu jídla, který za den sníte. Proto je dobrou strategií rozdělit si jídla na více menších porcí za den. To znamená, že do svého jídelníčku zakomponujete i svačinky. Ukážeme vám některé zdravé a výživné tipy, po kterých nemusíte mít výčitky.

Tvaroh nebo řecký jogurt

Klasika, která nikdy nezklame. Řecký jogurt má málo tuku, můžete sehnat i takový, který má 0 %. Stejně tak tvaroh. Sahejte u tvarohu raději po odtučněné verzi, protože u tvarohu platí, že čím méně tuku, tím více bílkovin obsahuje. Jogurt či tvaroh si můžete ochutit lžičkou medu, javorovým sirupem, čekankovým sirupem nebo ochucovacími kapkami. Přidejte i nějaké ovoce, nejlépe jahody, malin či borůvky, které nemají tolik kalorií a jako zdroj zdravých tuků přidejte lžičku ořechového másla. A výborná svačinka je na světě.

jogurt

Vajíčková pomazánka

Vejce jsou skvělým zdrojem bílkovin a zdravých tuků. Jejich výhodou je, že si je můžete připravit na desítky způsobů. Vařená, míchaná, vaječná omeleta, sázená…dle toho, na co máte chuť. Na svačinku je výbornou volbou vajíčková pomazánka, která je velmi jednoduchá. Uvařené vejce nakrájejte na drobné kousky a vmíchejte do cottage. Dochuťte trochou soli, pepřem, přidejte česnek, nakrájenou cibulku a můžete přidat i něco zeleného. Pak si už jen pomazánku naservírujte s oblíbeným celozrnným pečivem.

vejce

Nutriční nápoj

Máte pocit, že nic nestíháte, natož pak ještě svačit? Výbornou volbou pak mohou být pro vás nutriční nápoje. Díky tomu, že je jen popíjíte, vás nebudou zdržovat https://blog.idnes.cz/blog.aspx%3Fc%3D627115 od ostatních činností. Jsou navíc výživné, mají dostatečný obsah vitamínů a minerálů, a v neposlední řadě jsou velmi chutné. Máte na výběr ze spousty příchutí, takže si můžete vybrat dle své chuti. Nezapomeňte ale, že nutriční nápoje neslouží jako náhrada jídla. Měli by vám spíše sloužit jako nouzové řešení, pokud nemáte po ruce pořádnou svačinu.