Zbavte svůj vůz koroze

Zbavte svůj vůz koroze Posted on 12.6.2019

Jednou z největších nepříjemností, které mohou postihnout vaše auto, je koroze. Ta patří mezi nejčastější příčiny toho, že jsou auta potom nepojízdná. Z toho důvodu je lepší se zaměřit na zkorodovaná místa, zvláště pak po zimních měsících, kdy kombinace sněhu se solí likviduje podvozky vozidel, a důkladně je vyčistit. Ano, tuto práci klidně můžete zastat vy. V případě, že máte vhodné vybavení a trochu zkušeností by to neměl být žádný velký problém. Je to mnohem levnější než vézt auto do servisu. Kupodivu to navíc není nic složitého, stačí jen vědět jak na to.
výměna oleje
–        Základem je samozřejmě broušení. To pochopitelně nejde bez adekvátního nářadí, v tomto případě brusky. Kompletně odstraňte veškerou korozi na daném místě, ale dejte si pozor, aby abyste nepoškodili nepostižené části.
–        Důležité je pak vše důkladně vyčistit. Na karosérii by nemělo zůstat ani smítko rzi. Toho můžete docílit hned několika způsoby, ale zdaleka nejefektivnější je prostě postižené místo pořádně vyfoukat. Stačí jen několik málo vteřin.
auto bez kol
–        Jakmile bude místo čisté, měli byste ho ještě jednou důkladně přebrousit. Ovšem v tomto případě už nepoužívejte elektrickou brusku, ale klasický brusný papír. Při práci moc netlačte. Čím jemnější budete, tím bude výsledek lepší.
–        Následně použijte na poškozené místo speciální hliníkový tmel. Obecně platí, že čím větší poškození, tím více vrstev byste měli použít. Někdy stačí jedna, jindy jsou vhodné tři nebo čtyři. Vždy nechte před nanesením další vrstvy tu předchozí důkladně zaschnout. Pro tuto práci je nejvhodnější klasická umělohmotná špachtle.
skútr mechanik
–        Tmelovou vrstvu pak ještě musíte obrousit brusným papírem, a to dohladka. Místo potom důkladně omyjte vodou, kterou pak nechte zaschnout.
–        Nakonec zatmelované místo postříkejte barvou. Je vhodné okolní plochu zakrýt igelitem nebo lepící páskou. Dobré je také tuto část navoskovat.