Co je elektronická čtečka knih

Co je elektronická čtečka knih Posted on 4.5.2023

Elektronická čtečka knih nebo také se jí říká ebook čtečka, vypadá vlastně jako tablet a slouží ke čtení knih. Displej nemá jako běžný tablet, ale ten je tvořen s digitálního inkoustu, díky tomu vypadá zobrazení textu, jako text ve skutečné knize. Klasická kniha má sice své kouzlo, to jí nemůže nikdo upřít, elektronická čtečka knih vám neposkytne vůni nové knihy a jejich stránek, ale na druhou stranu je velmi praktická. V ní můžete mít nespočet různých knižních titulů, nemusíte se trápit, kam knihu po přečtení uložíte, pokud cestujete, už nemusíte nosit těžkou knihu, stačí mít u sebe čtečku, která je rozhodně lehčí. Uloženo v ní toho máte víc, můžete si do ní nahrát dokonce i časopisy nebo noviny, máte tedy výběr, toho co chcete zrovna číst.
domácí knihovna
Většina čteček má také připojení k internetu, takže můžete nahrávat nové tituly i na cestách mimo domov. Nabitá baterie přístroje vydrží dlouho, nemusíte se tedy obávat brzkého vybití, je totiž energeticky skoro nenáročná. A oproti čtení klasické knihy po dlouhé hodiny, budete šetřit i svůj zrak.
Kromě zobrazování a čtení knih, časopisů a novin nabízí elektronické čtečky také další možnosti a funkce, obsahuje například slovníky, předčítání obsahu, přehraje vám MP3, samozřejmostí je dotykový displej, podpora paměťových karet nebo připojení k internetu Wifi. Výdrž baterie čtečky je větší než u běžných kvalitních notebooků, tabletů nebo mobilů. Vážně se tedy nemusíte bát, i při dlouhých cestách, že se vám baterie vybije.
ebook Rex
Po technické stránce je opravdu hodně dobrá a kvalitní. Pořizovací cena začíná kolem dvou tisíc. Knihy se do čtečky nahrávají jednoduše, oblíbený titul je k dostání na internetu, ten po stažení jednoduše pomocí USB kabele přetáhnete do elektronické čtečky knih. Ovládání je jednoduché, čtečky jsou hodně oblíbené. Ani bychom nechtěli, aby klasické knihy nahradili úplně, ale něco do sebe jistě mají a jsou opravdu hodně praktické a představuje nám moderní čtení knih.