Elektrická síť v nemovitosti

Elektrická síť v nemovitosti Posted on 17.1.2021

Elektrické rozvody v našem nemovitosti musí být správně navrženy a zapojeny, aby mohli správně fungovat. Po letech používání je dobré udělat revizi.

Elektrická síť v nemovitosti

Rozvod elektřiny až domů

Elektřina v domácnosti nám skvěle slouží každý den, protože spousta spotřebičů by se bez ní neobešla, a proto ji bereme jako samozřejmost. Z elektrárny až k nám domů musí cestovat poměrně dlouhou vzdálenost, abychom ji měli neustále k dispozici. Většinou z elektrárny má proud mnohem větší hodnotu a potom putuje postupně k jednotlivým stanicím, přičemž až dojde k transformační stanici, tak z ní už jde elektřina do nemovitosti třeba s napětím 230 V.

elektrický slou

Tím to pro nás nekončí, protože ji potřebujeme rozvést všude po domě, protože jistě nechcete mít jen jednu zásuvku. Pokud si budeme chtít udělat třeba novou zásuvku tak můžeme, ale musíme pamatovat na to, že je to práce pro specialisty. Takže musíme vypnout hlavní jistič a správně natáhnout a zapojit vodiče k zásuvce. Tato činnost není až tak složitá, ale musíme vše dobře zapojit, aby nehrozilo poškození majetku či zdraví, protože elektřina umí napáchat pěknou paseku.

Současný stav

V naší nemovitosti bychom měli vědět současný stav rozvodů, aby nehrozil nějaká závazná porucha, jenž by mohla napáchat spoustu škod či odpojit určitý okruh od přístupu k elektřině, což by nebylo nic příjemného. Z tohoto důvodu bychom měli si nechat udělat kompletní elektro revizi Revize-elektro-revtech. To je z toho důvodu, že se o ni postará specializovaná firma, která má zkušené zaměstnance, jenž své práci opravdu rozumí. Ty úplně vše projdou a příměří, takže budete mít kompletní přehled o tom, jak na tom rozvody jsou.

elektrické rozvody

Díky tomu se rozhodne, jestli je vše v pořádku, nebo budou muset nastat opravy. U starých domů je někdy na místě natáhnout elektřinu kompletně znovu, abychom tuto starost měli na spoustu let vyřešenou a nemuseli se k ní vůbec vracet. Něco to bude samozřejmě stát, ale bez fungují elektrické sítě se doma neobejdeme, a proto je to nezbytná investice. Tuto práci samozřejmě zajistí zkušení elektrikáři, kdy bude vše podle norem a pravidel.