Kassiopi

Kassiopi Posted on 25.8.2018

Řecko je jednou z nejkrásnějších zemí, a to včetně mnoha okolních ostrovů, jejichž počet přesahuje neuvěřitelné tři tisíce, většina z nich ale není obydlená.
Jedním z těch známých a hojně navštěvovaných je Korfu, často se také můžete setkat s názvem Smaragdový ostrov, který obklopuje Jónské moře. Jeho historie je opravdu bohatá, často je spojován se slavným Odysseem. Hlavním městem je Kerkyra, ovšem v historii tomu bylo jinak, středem ostrova bylo město Kassiopi (v překladu „mezní vyhlídka“), jméno získalo po Diovi Kassijském. Bohužel se ve městě nedochoval kostel Panny Marie Kassiopské, ten byl zničen po vleklé válce s Turky. Do dnešních dnů se dochovaly zbytky benátské pevnosti, která do svého zničení sloužila jako ochrana města před vpádem nepřátelských armád. Dochované zbytky baziliky vyhledávají milovníci historie především díky dochovaným freskám.
tyrkysové moře.jpg
Kassiopi je od hlavního města Korfu vzdáleno něco málo přes třicet kilometrů, leží na severovýchodě ostrova a spatřit odsud můžete nedalekou Albánii. Městečko má zajímavou a pestrou historii, bývalo významným obchodním centrem a také je velmi zajímavé co do historie, sám císař Nero zde prý opěvoval samotného boha Dia.
ulice v Řecku.jpg
Pokud budete chtít ostrov Korfu navštívit v jarních měsících, tedy před hlavní sezónou, určitě neprohloupíte, v Kassiopi se koná každoročně průvod na oslavu patronky Matky Boží, při kterém se hodně zpívá a tančí.
Jestliže si chcete užít pláže, tak pláž Karavi je dlouhá více jak dvě stě metrů, romantiku pak nabízí pláže Bataria a Imerolia, užít si můžete i adrenalin ve formě vodních sportů. V Kassiopi naleznete kromě bohaté zeleně a pláží stejně jako na jiném ostrově i přístav, odkud můžete podniknout i řadu výletů na řeckou pevninu. Určitě také ochutnejte zdejší kuchyni a místní rybí pochoutky.