Kouzlo přírodní kosmetiky

Kouzlo přírodní kosmetiky Posted on 4.5.2023

Rok od roku stoupá počet zákazníků preferující kosmetiku na přírodní bázi. Rovněž se řada z nás už naučila bedlivě číst etikety kosmetických produktů. Jedná se o importantní záležitost, vždyť kosmetika je produktem, který proniká do naší pokožky a následně i proniká do krevního oběhu. Je třeba věnovat zvýšenou pozornost při nákupu kosmetických výrobků. Je záhodno dobře znát, co aplikujete nejen na svou pleť, ale i na celé tělo. Týká se rovněž vlasů a tedy vlasové kosmetiky.
vysypaná levandule
Je dobré si uvědomit, jak asi může působit na lidskou pokožku kosmetika, kde je použito více chemie, než ta v naturální formě. Vše se vrací ke starým kořenům. Nejinak je tomu i u kosmetiky. Vždyť už ve starověkém Řecku znaly ženy efektivnost přírodních produktů, totéž platilo i pro Egypťanky. Ženy v tomto období znaly moc a sílu nejen syrovátky a jiných přírodních zdrojů pro své zkrášlení a náležitou péči.
Magie naturální kosmetiky
1.       Efektivita a šetrnost k lidské pokožce – bylo vědecky prokázáno, že přírodní kosmetika je nejen účinnější, ale mnohem šetrnější vůči lidské pokožce celého těla, rovněž se může pochlubit dlouhodobějším účinkem, přispívá ke zdraví pokožky.
koupelnové kuličky
2.       Obsah – složení – podstatou je výroba produktů v rámci přírodní koexistence, prioritou je eliminace konzervantů, silikonů apod. Zkrátka bez obsahu syntetických látek. Obsah výhradně přírodních složek. Vše je totiž vyráběno z přírodních látek – rostlin a bylin. Rovněž nehrozí nežádoucí účinky, alergie na látky přírodního zdroje. Většina je vyráběna na základě původních zkušeností v rámci tradiční medicíny. Díky složení a výrobě – přírodní kosmetika poskytne tělu a pokožce nejlepší službu. Pozitivem rovněž je, že první viditelné výsledky se dostaví dříve, než v případě používání běžné kosmetiky. Rovněž v případě přírodní kosmetiky platí zákaz používání chemických UV filtrů. Hojně je využito a základ zejména tvoří přírodní oleje a ostatní přísady, které o pokožku blahodárně pečují.
3.       Cena vs kvalita – i když pro někoho může být přírodní kosmetika dražší alternativou, je třeba si uvědomit, že opravdu v sobě ukrývá nejcennější přírodní ingredience, ale také vitamíny, minerální látky, důležité mastné esenciální kyseliny a zejména antioxidanty, které jsou importantní pro lidskou pokožku, neboť ji náležitě poskytnou výživu, ochranu i hydrataci. Avšak! Díky unikátnímu složení přírodní kosmetiky, není třeba použití většího množství. Z čehož plyne, že i když se může na první pohled zdát dražší volbou, tak díky menší spotřebě, vydrží nám po delší dobu.
 
Lze konstatovat, že rozhodnutí se pro přírodní kosmetiku rozhodně není záležitostí aktuálního trendu!