Posted in Zboží

Letní idylka

Letní idylka Posted on 17.1.2021

Nuže až nám na dveře zaklepe léto, vytáhneme všichni bazény, napustíme a můžeme se koupat. Ale aj aj, co to? Při napouštění zjišťujeme drobné chybičky. Závadička sem a závadička tamhle. Nuže nastává čas oprav a různých drobných údržbových prací, které jsme mohli na podzim trošičku zanedbat. Ale neměli.

čistá voda

K údržbě bazénu je třeba nějaké to bazénové příslušenství. Což je spousta věciček, které buď využijete jen někdy, anebo další věcičky, které budete používat pořád. Samozřejmě, že je nelze jmenovat všechny, a tak se podíváme jen na ty základní, které by u bazénu být měly.

Tak především je to filtr. Bez něj byste měli do tří až sedmi dnů vodu hnusnou i s řasami, které mohou dokonce způsobit zdravotní potíže. Filtr je lépe volit pískový než kartušový. Ty dlouho nevydrží a je třeba koupit nový. Kdežto písek propláchnete dle návodu a funguje vám dál. Jasně že jej také třeba občas vyměnit, ale ne tak často jako kartuši.

starší bazén

Další důležitou věcí je chemie. Vím, že se každý hrozí už jen toho slova, ale bohužel, bez ní byste s vodou dopadli podobně jako bez filtru. Jen by to možná trvalo o něco déle. Proto se do vody dává chlor, nebo jakékoli jeho ekvivalenty, které hubí řasy a jiné nepříjemnosti, které vodě škodí. U každé ho jednotlivého přípravku je třeba dodržet návod k použití a vodu budete mít dlouho krásně průhlednou.

Jako poslední je dobré mít v základním příslušenství tyč se síťkou na sběr nečistot a vysavač. Ten čistí dno, na kterém by se jinak usazoval drobný prach, který jinak v podstatě není vidět. Další výbava už tak nutná není, ale zvyšuje komfort vašeho koupání. Například mořská sůl, nebo teploměr.

Takže si nyní zkuste vzpomenout, jak se to má s vaším bazénem a již přemýšlejte co nakoupit. Nemusíte chodit nikam daleko, stačí kliknout na odkaz v tomto článku a máte rázem po všech starostech.