Na co bychom vás rádi upozornili v souvislosti se stěhováním

Na co bychom vás rádi upozornili v souvislosti se stěhováním Posted on 21.12.2021


Administrativu za vás nikdo neudělá

Stěhování studentů na kolej nebo lidí, kteří se ubytovávají dočasně na krátkou dobu kvůli výkonu svého povolání, nepotřebují zajišťovat celou řadu administrativních úkonů, jako lidé, co mění trvalé bydliště, stěhují se na druhý konec republiky a plánují tu setrvat delší čas. Administrativních záležitostí je v souvislosti se stěhováním až moc, čeká vás nájemní smlouva, přepis energií, nový občanský průkaz, řidičský průkaz, technický průkaz vozidel, doklady pro zaměstnavatele, školy, zájmové skupiny a kluby, knihovny, sportoviště atd. vhodné je vše si poznamenat do papírového bloku a průběžně vše kontrolovat, abyste na něco nezapomněli a vyhnuli se případným pokutám.

sedací souprava

Problematické situace

Vyhnout se úplně všem problematickým situacím při stěhování v Praze 10 je téměř nemožné, a tak alespoň některé body tu připomínáme, na které nezapomenout:

stěhování interiéru

Vztahy se sousedy, výtah v domě, vchodové dveře – dejte včas lidem v domě na vědomí, že se stěhujete, a který den vzhledem k většímu vytížení výtahů, zajištění vchodových dveří a možnému průvanu, zablokování nouzového schodiště atp. Zároveň po sobě nezanechávejte nepořádek a dbejte na zachování dobrých mezilidských vztahů – jak se budete chovat vy k lidem kolem vás, tak budou přistupovat i oni k vám.

Neprojde to dveřmi – některé starožitné kousky či velké hudební nástroje nemusí projít futry a je nutné je spouštět oknem či balkonem. Projděte si byt, a pokud narazíte na něco takového, informujte včas o tom stěhováky.

Velmi těžká břemena – někdy se musí přestěhovat velký trezor, televize, akvárium, vzrostlé rostliny ze zimní zahrady, velmi dlouhý koberec či dílenské stroje nebo stavební materiál atd. Svěřte se stěhovací firmě i s těmito záležitostmi, aby na ně byla připravena.

Problém s parkováním – nemáte-li jinou možnost zajistit stěhovací firmě parkování, nežli na vašem pozemku, budete možná muset se žádostí spěchat na městský magistrát. Počítejte však s tím, že vaše žádost může být vyřízena až za třicet dnů.