NEJOBLÍBENĚJŠÍ EXOTICKÉ DESTINACE

NEJOBLÍBENĚJŠÍ EXOTICKÉ DESTINACE Posted on 4.5.2023

Stovky Čechů se každý rok vydává na dovolenou do exotických destinací za odpočinkem. Obzvlášť v zimní sezóně dávají lidé přednost popíjením drinku na pláži místo lyžování. Pojďme se společně podívat na nejoblíbenější exotické cestovatelské destinace pro rok 2017. Další zajímavosti najdete také na

maledivy

Thajsko

Thajské království si drží už několik let pozici nejoblíbenější asijské turistické destinace. A není se čemu divit, protože Thajsko je velmi rozmanitá země se spoustou přírodních a kulturních památek. Thajsko tedy není jenom o válení se u moře a rozhodně se zde nebudete nudit.

dominikánská republika

Maledivy

Toto souostroví v Indickém oceánu je proslulé především svými bungalovy na moři, které představují velmi romantické ubytování. Ve skutečnosti Maledivy ale netvoří ostrovy v pravém slova smyslu, jedná se totiž o korálové útesy obklopené lagunou. Díky korálovým útesům jsou také Maledivy potápěčským rájem s bohatým podvodním světem se spoustou želv, rejnoků a různých druhů žraloků.

Dominikánská republika

Tento ostrovní stát v Karibském moři je vyhlášen hlavně krásnými plážemi s tyrkysovým mořem, bílým pískem a palmami. Dokonce i organizace UNESCO potvrdila, že v Dominikánské republice se nachází nejkrásnější pláže na planetě.

Spojené arabské Emiráty

SAE jsou považovány za nejbližší exotiku, jelikož let z Prahy sem trvá jen 6 hodin a tak se do Emirátů vydává čím dál tím víc Čechů. Navíc se jedná o velmi bezpečnou a moderní zemi. V Emiráty vám můžou nabídnout luxusní hotely, moderní architekturu a můžete vidět například nejvyšší budovu světa Burj Khalifa, největší nákupní centrum světa Dubai Mall a spoustu dalších zajímavostí.

mauricius

Mauricius

Nachází se asi 900 kilometrů východně od Madagaskaru a jedná se o ostrov s bohatou faunou a flórou. Pro sportovce nabízí také spoustu aktivit například surfing, parasailing, šnorchlováni, potápění a spoustu dalších.