Posted in Krása

Pod maskou se lépe stárne

Pod maskou se lépe stárne Posted on 4.5.2023

Stárneme všichni, s tím nic nenaděláme. Ale proces stárnutí se dá zbrzdit a zpomalit, když svému tělu a také duchu, věnujete trochu toho času a péče. Pozor! Tady se nejedná jen o ženy, i mužům dnes na vzhledu stále více záleží a nechtějí vypadat staře. Však se také rádi chlubí mladými kráskami po svém boku.

maska

Jedna z věcí, která nám pomůže omladit náš vzhled, lépe řečeno vzhled naší pokožky, je pleťová maska. Podíváte-li se po cenách v obchodech nebo na internetu, tak zjistíte, že ji lze zakoupit ve velmi širokém cenovém rozpětí. Od pár desítek korun až do tisíců. Cena o kvalitě a účinnosti masky zdaleka nerozhoduje, proto se nenechte zruinovat a začněte zkoušet někde kolem zlatého středu. Na každý typ pleti funguje trochu něco jiného a záleží na vašem stáří, mastnotě pleti, alergiích a mnoha dalších faktorech. Ideálně se poraďte v kosmetickém salonu, kde si rovnou můžete nějakou masku vyzkoušet, abyste viděli, jak právě vaše pleť na ni bude reagovat. Vyplatí se zůstat nějaký čas věrný jedné značce a ne si pokaždé patlal na obličej masku jiného výrobce. Tím pak pleť spíše trpí.

Kdo dá na tradice a zároveň chce trochu ušetřit, tak se může řídit již fígly a radami našich babiček a zkusit nějakou domácí masku, kterou si vyrobíte a namícháte v pohodlí vaší kuchyně. Může to být zábava pro celou rodinu, jen by neměla v nepravý okamžik zazvonit návštěva u dveří. Mohla by se leknout a utéct. Domácích masek je mnoho druhů, některé si zde můžeme zmínit.

akné

·         Bílkovo-medová maska
Pro rozjasnění pleti vyšlehat 2 bílky se lžičkou medu
·         Tvarohovo-medová  maska
Pro hebkou pleť smíchejte lžíci tvarohu se 2 lžičkami medu
·         Maska z ovesné mouky
Peelingová maska pro vyčištění pórů, smíchejte mouku s trochou vody
·         Avokádová maska
Maska pro citlivou pleť
·         Chlebovo-citronová maska
Maska proti vráskám, chléb namočte v citronové šťávě