Rychlovarná konvice aneb osvědčená kamarádka v kuchyni

Rychlovarná konvice aneb osvědčená kamarádka v kuchyni Posted on 4.5.2023

I když mnoho domácností je vybaveno kávovarem, nicméně stále rychlovarná konvice má své důležité a podstatné místo v kuchyni, v kanceláři apod. Nejen po ránu se jedná o nejrychlejší možný způsob uvaření čaje. Avšak dnes jsou na trhu k dostání rychlovarné konvice s detailním technickým propracováním, kdy si lze nastavit teplotu, tudíž lze regulovat stupeň teploty dle toho, zda si hodláte uvařit čaj či kávu. Je třeba při výběru tohoto elektrického spotřebiče vědět a řídit se dle základních parametrů. Především by se mělo jednat o kvalitní konvici z adekvátního materiálu.
 opékač topinek a konvice
Podstatným atributem zajisté je rovněž jedoduchost a rychlost.
Dnes už jsou k dostání opravdu konvice, které jsou velmi výkonné, energeticky i úspornější. Pozitivem na konvici je, že se vám automaticky sama vypne. Netřeba se obávat potenciálního nebezpečí. Stejně tak rychlovarná konvice má tu výhodu, že ji lze umístit v kuchyni na místo, na které chceme. Avšak lze ji i přenášet a mít tak stále k dispozici.
 
 
Parametry aneb adekvátní rychlovarná konvice
 

  1. Kapacita neboli velikost – odvíjí se od počtu členů v domácnosti a následně tedy potřeby množství uvařené vody najednou, ideální je pořízení konvice s kapacitou kolem jednoho litru a půl. Jestliže se však bude jednat pro mnohopočetnou rodinu či více uživatelů, je lepší volit konvici s větším objemem, tj. s objemem dva litry i více.

 mikrovlnka v koutě

  1. Rychlost neboli výkonnost – jeden z velmi podstatných atributů, neboť má vliv na rychlost ohledně času v rámci uvaření vody na požadovaný stupeň teploty. Zde platí doporučení konvice s příkonem v rozmezí okolo dvou tisíce wattů. Tak máte zaručenou efektivitu.

 

  1. Ovládání neboli manipulace – samozřejmostí by měla být jak snadná ovladatelnost, tak rovněž rukojeť by neměla být rozpálená při ohřevu vody. Stejně tak by měla mít rychlovarná konvice automatické vypínání po dosažení určené teploty pro ohřev. Předností také je, jestliže daný spotřebič má větší otvor v rámci plnění, neboť je poté přínosem pro snadnější údržbu v rámci mytí a čištění konvice.

 

  1. Materiál – hned v úvodu je třeba konstatovat, že plast nenáleží mezi zrovna nejlepší volbu. Pozitivní zde je pouze cenová dostupnost. Konvice vyrobená z plastu je levnější variantou. Za kvalitní a hodnotný materiál lze považovat konvici vyrobenou z kovu či ze skla.