Účetníctví můžete studovat

Účetníctví můžete studovat Posted on 21.6.2022

Určitě jste se někdy setkali s pojmem účetnictví nebo dokonce jste už někdy museli využít služeb účetní firmy nebo účetní. Co mají na starost? Co je účetnictví jkcredit.cz? Účetní patří mezi velmi rozšířené povolání v české republice. Má nebo spíše musí ho mít každá firma a mnoho podnikatelů využívá služeb účetních firem.

účetnoctví

Účetní předáváme dokumenty ohledně našich peněz jako zaměstnance, ale také počítá různé účetní závěrky firmy. Díky tomu má firma přehled o svém hospodaření a také to má zpracované tak, že pokud přijde finanční úřad na kontrolu může to hned a v pořádku předložit. Občas se takové kontroly dějí. Ale jen většinou pokud je podezření na nějaké nekalé věci ve firmě.

Díky účetní, která zpracuje naše daňové přiznání Vám pak od finančního úřadu přijde zpět přeplatek na dani. Ale také Vám vydá různé finanční potvrzení pro různé instituce. Může se jednat například při žádosti o příspěvek na bydlení, přídavek na dítě a jiné podobné. Pokud by Vás ze zajímavosti zajímalo, kdy vzniklo účetnictví, tak věřte nebo ne, ale už první účetní knihy vznikly hned po tom, co vzniklo písmu. Tedy už ve starověku. Tak staré jsou dějiny účetnictví.

účetní křivka

A kdo se může stát účetní?

Máte možnost projít účetním kurzem. Pro to, abyste, ale účetní kurz mohli absolvovat je potřeba mít ukončené středoškolské vzdělání ukončené maturitou. Tyto kurzy jsou zpoplatněné. Pokud jste na úřadu práce, je dobré se informovat na příslušném ÚP, zda tento kurz nehradí. Kurzy se pohybují v jednotkách tisíců korun. U kurzu není potřeba mít vzdělání s finančním zaměřením. Máte samozřejmě i možnost studia na škole zaměřené na finančnictví. Pokud takovou školu ve svém okolí máte neváhejte ji kontaktovat pro další informace. Může se jednat o střední školu anebo taky vyšší odbornou školu nebo školu vysokou. Po absolvování kurzu pod akreditaci ministerstvo školství nebo školu můžete v účetnictví i podnikat.