Udělejte vaši vodu kvalitnější – filtrujte

Udělejte vaši vodu kvalitnější – filtrujte Posted on 4.5.2023

Kvalita vody vytékající z našich vodovodních kouhoutků sice odpovídá hygienickým požadavkům. Určité množství škodlivých látek ale přece jenom obsahuje. Patří mezi ně například chlór používaný při dočišťování, který nejvíce ovlivňuje chuť její chuť. Ač to zní děsivě, voda může obsahovat i malé množství Proto jsou na trhu tzv. filtrační konvice, které její kvalitu alespoň částečně vylepší. Pokud totiž pijeme vodu nekvalitní, můžeme si přivodit různé zdravotní problémy.
Filtrační konvice nemusíte používat pouze pro filtrování vody z kohoutku, ale můžete je využít i na vodu balenou. Balené vody mohou být mnohdy skladovány delší dobu v nevyhovujících podmínkách. Např. slunce může vodu v plastových lahvích jednoduše zakalit.
voda ve sklenici
Jak to funguje?
Konvice jsou vybaveny filtrem s aktivním černým uhlím, který vodu vyčistí od nežádoucích látek a změnit tím její chuť či například barvu. Aktivní uhlí dokáže zbavit vodu chloru,  uhlovodíku nebo třeba sirovodíku. Poradí si i s benzenem, toluenem a pesticidy, které by se ale v pitné vodě neměly objevit.
Výhody filtračních konvic
·         lepší chuť, voda je zbavena chlorové pachuti
·         přefiltrování vody vás v konečném důsledku vyjde levněji než nákup balených vod
·         ochráníte ostatní přístroje v domácnosti, které používáte pro převařování vody před usazováním vodního kamene
·         snížíte počet plastového odpadu díky vyřazení PET lahví z vašeho nákupního košíku
pramen vody
Jak často měnit filtr?
Jeden filtr je schopen přefiltrovat cca 100l. Při běžné spotřebě ho budete měnit po měsíci.
Konvice jsou většinou vybaveny displejem, který odečítá měsíc po týdnech. Nemusíte se tak přímo soustředit na to, kdy jste vyměnili a budete měnit znovu.
Nejobyčejnější a tím pádem i nejlevnější, ne však nekvalitní konvice se pohybují cenově od cca 250Kč. Filtrovat vodu a ovlivňovat tak svoje zdraví směrem k lepšímu může skutečně každý.
Kromě funkčnosti je také tento pomocník skvělým designovým doplňkem do kuchyní.