Vhodný způsob, jak se doma ochladit

Vhodný způsob, jak se doma ochladit Posted on 16.2.2021

Pokud nemáte rádi velká vedra, měli byste si pořídit do bytu zařízení, díky kterému dokážete bez úhony přežít i tropické dny a noci. Není to tak drahé.

Vhodný způsob, jak se doma ochladit

Existuje celá řada lidí, kteří se na léto těší nejen kvůli slunečnému počasí, ale hlavně pro teplejší počasí. Jedna věc je teplejší počasí, druhou pak jsou tropy. A právě ty jsou už docela nebezpečné. Jakmile se rtuť na teploměru vyšplhá nad magickou třicítku, znamení to pro lidský organismus zvýšenou zátěž. Těla se začne zahřívat a je potřeba ho dostávat do normální provozní teploty. K tomu slouží třeba studené sprchy nebo pravidelné doplňování tekutin. V tomto čase totiž hrozí i valné části obyvatelstva dehydratace. Tento problém však nemají pouze lidé, ale také většina zvířat a samozřejmě rostlin.

Klimatizace haly

V práci dosáhnout ideálního tepelného pohodlí většinou nejde, ale jakmile přijdete domů, můžete si nastavit teplotu podle svého uvážení. Ovšem pouze v případě, že budete disponovat klimatizací praha. V opačném případě budete nejspíše odsouzení potit se i mezi vlastními zdmi.

Nástěnná klimatizace

Výhodná cena

Je jasné, že koupě takovéhoto přístroje pouze pro letní měsíce nemusí být pro každého vyloženě přínosná. Přeci jen jsou u nás vedra prakticky jen v červnu, červenci a srpnu, což se nakonec dá nějak vydržet. Ovšem moderní klimatizace nejsou užitečné pouze v tomto období, ale dokáží fungovat dobře třeba i v zimě, kdy se dají přepnout na opačných chod a suplovat topení. Čekejte ale, že za takový přístroj si pořádně připlatíte. Mnohem levnější jsou pak mobilní verze klimatizací, které jsou výhodné nejen co se ceny týče, ale také možnosti mobility. Můžete je přes den používat třeba v kuchyni či obýváku a noc si udělat příjemný chládek třeba v ložnici.

Větrák není tak efektivní

Většina našinců dává ale stále přednost klasickým větrákům, které jsou násobně levnější. Je pravdou, že také dokáží vykouzlit trochu té tepelné pohody, ale ne na takové úrovni, jako právě klimatizace. Navíc víří vzduch, což je nepříjemnost hlavně pro jedince, co trpí různými alergiemi, hlavně pak sennou rýmou.