Posted in Business

Získat řidičské oprávnění nebylo vůbec snadné. Zavzpomínejte s námi.

Získat řidičské oprávnění nebylo vůbec snadné. Zavzpomínejte s námi. Posted on 14.5.2021

Pořádný stres

Ačkoliv si možná dnes říkáte, že jste v životě překonali mnohem těžší věci a splnili složitější úkoly, tenkrát před nástupem do autoškoly to pro vás byla ohromná výzva. Bylo jedno, jestli jste už někdy auto řídili nebo ne, jízda po opravdové silnici, v opravdové obci vás čekala poprvé. Samozřejmě je rozdíl, jestli absolvujete autoškolu v Praze nebo v nějakém malém městě. Nicméně poprvé jste asi stejně navštívili nějaké místo, kde nikdo nejezdil, aby instruktor zjistil, jak vám to s volantem půjde. Každopádně první cesta po opravdové silnici je nezapomenutelná. Ty obavy, jestli nespadnete do příkopu a jestli se vejdete, když pojede auto proti vám, byly velké. Ale stačilo pár jízd a člověk už začal být klidnější.

Učení je matka moudrosti

V každé autoškole musíte projít i teoretickým výcvikem. Zpravidla než vyjedete poprvé, měli byste se orientovat nejen v dopravních značkách, ale především v křižovatkách. Přednost zprava, protijedoucím, když odbočujete doleva a neustálé sledování značek, kde je hlavní silnice.

kurz_autoškoly

Potom ještě parkování, které není tak snadné, jak by se mohlo na první pohled zdát. Pokud jste se naučili díky autoškole parkovat podélně jako já, máte do života ohromnou výhodu, protože volných podélných parkovacích míst bývá podstatně víc. A poslední věc, kterou vás naučili, byla tzv. technika. Tedy jak si vyměnit kolo, jaké druhy motorů existují nebo co patří k povinné výbavě automobilu. A když jste měli za sebou celý kurz, čekaly vás zkoušky.

Dám to?

Ráno před velkým dnem, kdy možná získáte papíry na auto, se téměř každý z nás bál. Jaké budou otázky v testu? Jakou dostanu otázku z techniky (především holky při vidině vysvětlování zážehového a vznětového motoru polévalo horko)? A jakou bude mít komisař náladu při jízdě? Ať už jste dopadli jakkoliv, určitě si ten den živě pamatujete.

řidičské_oprávnění

Možná jste udělali test s odřenýma ušima, u techniky jste se zapotili a při jízdách jste nepočítali s tím, že auto je mnohem těžší, když je vzadu pasažér navíc. Každopádně se dnes přistihnete, že jste si nevšimli, kde je hlavní silnice, když nejdou semafory, nebo nevíte, co vám ten policista, který řídí křižovatku, ukazuje, ale máte zkušenosti a víte, že je lepší zpomalit či zastavit, pokud si čímkoliv nejste jistí.